Co nabízíme


Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky je vhodné provádět 1-2x ročně aby se včas předešlo onemocnění tvrdých zubních tkání a parodontu.

Součástí preventivní prohlídky je 1x ročně rentgenologické vyšetření, které pomáhá časnému odhalení zubního kazu v mezizubních prostorech a kazu pod výplněmi.

Rentgenové snímky jsou zhotovány na digitální snímač (GENDEX VisualiX e HD), což umožňuje okamžité zobrazení snímku a výraznou redukci expozice rentgenového záření.


DIAGNOcam

DIAGNOcam slouží k časnému odhalení okluzních nebo mezizubních kazů. Spočívá v prosvícení zubu světlem o vlnové délce 780 nm. V zubu dochází k rozptylu světla tak, že se kazy jeví jako tmavé plochy. Digitální kamera při tom snímá zub a zobrazuje ho na obrazovce počítače. Hlavní výhodou vyšetření  pomocí DIAGNOcamu  je rychlost a bezpečnost, bez nutnosti  expozice pacienta RTG záření.


Ošetření zubního kazu


Estetická výplň v barvě zubu, která má vazbu na tvrdé zubní tkáně, čímž oslabený zub zpevňuje. 


Dostavby zubů po úrazech

Kromě dostavby chybějící části zubní korunky je možné provést i "přilepení" odlomené části.

Obr 1: Horní střední řezáky s nekomplikovanou zlomeninou zubních korunek. Odlomené části zubů pacientka neměla, byla tedy nutná jejich dostavba z kompozitního materiálu.

 

Obr 2: Horní sřední řezáky po dostavbě z kompozitního materiálu. Endodontické a reendodntické ošetření

Endodontické ošetření se provádí v případě, že došlo k nevratnému poškození zubní dřeně, kterým může být zánět nebo její odumření.

Principem endodontického ošetření je mechanicko-chemické vyčištění kořenových kanálků s jejich následným zaplněním.

Délku kořenového měříme pomocí apexlokátoru, který funguje na základě změny elektrického odporu tkání. Většinou není nutný další rentgenový snímek k určení délky kořenového kanálku, což snižuje radiační zátěž pacienta.

Preparaci kořenových kanálků provádíme pomocí nikltitanových rotačních nástrojů, které zajišťují dokonalou preparaci i u výrazně zahnutého kořenového kanálku.
Plnění kořenového kanálku většinou provádíme metodou laterální kondenzace, která zajistí dlouhodobou úspěšnost ošetření. Tato metoda není hrazena ze zdravotního pojištění.

© 2018 Dentální Centrum ZVšechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!